Press "Enter" to skip to content

Jakie usługi świadczy biuro aktuarialne?

W sytuacji likwidacji czy też procesu upadłościowego firmy warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się w usługach takich jak wycena aktuarialna. Wyceniane są różne podmioty gospodarcze, zarówno firmy, spółki, jak również instytucje czy np wartości niematerialne oraz prawne, takie jak patenty posiadane przez daną firmę.
Kiedy skorzystać z usług firmy aktuarialnej?
Należy zacząć od wyjaśnienia, że biuro aktuarialne to firma, która specjalizuje się w wycenach inwestycyjnych oraz aktuarialnych, które realizowane są na zlecenie klientów, takich jak firmy, spółki, instytucje a także inne podmioty gospodarcze.

Taka wycena jest konieczna między innymi w sytuacji toczących się spraw cywilnoprawnych dotyczących danej działalności gospodarczej, jak także w sytuacji likwidacji firmy, czy fuzji spółek (więcej informacji na stronie: wyceny aktuarialna). Warto być świadomym również o tym, że firma aktuarialna para się profesjonalną wyceną wartości niematerialnych a także prawnych, np takich jak znak towarowy czy relacje z klientami. Co więcej, wyceniane są także rezerwy, które w założeniu powinny być przeznaczone na świadczenia dla pracowników, takie jak renty, odprawy, emerytury czy dodatki do delegacji (sprawdź również: wycena firmy). A dodatkowo firmy aktuarialne oferują także szkolenia oraz warsztaty dla pracowników z zakresu wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Szkolenia przeznaczone są dla firm oraz instytucji działających w różnych branżach. Firmy aktuarialne podejmują się także analizy, jak również oceny projektów majątkowych, w głównej mierze projektów restrukturyzacji.

Zobacz więcej: wycena aktuarialna.